עמותת צל"ש- צבא לשם שמיים,  קמה בסוף שנת 2012.

מטרת העמותה היא ללוות את כל החיילים הדתיים בצבא ולתת לקצינים, למפקדים ולחיילים את כל הסיוע שיש ביכולתנו כדי שימשיכו לשרת את עם ישראל באמונה, באהבת תורה, בשמחה, בטהרה ובמסירות נפש למען שמו הגדול הנקרא עלינו. 

לאור הכרת המצב בבסיסים ובשטח ב17 השנים האחרונות, עולה צורך ממשי להשקיע מאמצים רבים בחיילים הדתיים ולתת להם מענה לכל צרכיהם הרוחניים והגשמיים.

בוגרי המוסדות הקדם צבאיים: ישיבות גבוהות, ישיבות הסדר  ומכינות קדם צבאיות, וכמובן- אסור לשכוח גם את בערך 50% מהמתגייסים לשירות צבאי מיד אחרי הישיבות התיכוניות, התיכונים הדתיים והמקיפים. כולם מגיעים לצבא ונפגשים עם מציאות צבאית שדורשת מהם המון כוחות. המעבר בין האזרחות לצבא הוא חד מאד ודורש המון תיווך, ליווי ותמיכה מתחילת השירות, ממש בטירונות ובאימון מתקדם, דרך הקו המבצעי, האימונים, היציאה לקורס מכי"ם וקורס קצינים וביצוע המשימות והתפקידים השונים, ועד ההכנה לקראת שחרור. ייעוץ, עזרה והכוונה לקראת החזרה לחיים האזרחיים ובחירת מסגרות המשך.

הבעיה מוכרת לכל: תלמידים רבים נשחקים תוך כדי השירות הצבאי, הן מבחינה רוחנית והן מבחינה ערכית ומוסרית. שבועות האימונים השטח, הלו"ז הצפוף והריחוק מבית המדרש ומהרבנים מקשה מאד על התלמידים לשמור ולחזק את אורח החיים שהם חלמו עליו וכל כך רצו אותו לפני הגיוס לצבא.

ארגון צל"ש מציע שיטת ליווי ייחודית לכל החיילים הדתיים: החזון של ארגון צל"ש-  צבא לשם שמיים:

  1. "עשה לך רב"- עידוד החיילים לשמור ולחזק את הקשר עם הרבנים שלהם.
  2. "עשה תורתך קבע"- נתינת מגוון רחב של אפשרויות לקביעת עיתים בתורה לאורך כל השירות הצבאי.
  3. "חבר אני לכל אשר יראוך- ולשומרי פיקודך"- יצירת חבורות קודש בפריסה ארצית של חיילים עובדי השם שכל הזמן מחזקים אחד את השני- "איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק".

שליחים לדבר מצווה- יצירת מערך שיטתי של הפצת חוברות חיזוק שיזקפו את קומתם הרוחנית של החיילים הדתיים וכל הזמן יזכיר ויעמיד לנגד עיניהם את החשיבות לא להיות שורדים מבחינה רוחנית, אלא שליחים מלאים בעזות דקדושה עם יצירתיות שתביא את החיילים לפעול ולארגן המון דברים שיביאו לקידוש השם גדול.

איך עושים את זה?

מאחדים כוחות ועוטפים את החיילים באהבת התורה.

111

בשם ה' נמשיך לעשות ולהצליח!