מגיע להם צל"ש

לאחר שנתיים בהן לא התאפשר, נערך אתמול כנס הזוגות השנתי של עמותת צל"ש, למעלה מ-80 נשים וגברים, חיילים ונשותיהם בסדיר ובקבע – הגיעו יחד לירושלים לכנס בנושאי זוגיות בצבא, שליחות ושירות מתוך שמחה.
בין הדוברים היו הרב אליעזר קשתיאל שליט"א, אחינעם ברקו, בת שבע אבני, אביחי תנעמי, הרב יחיאל יעיש והרב פרץ איינהורן, יו"ר צל"ש.
הזוגות הגיעו מכל רחבי הארץ מתוך רצון אמיתי לקבל כוחות ולחזק את הזוגיות המיוחדת לה זוכים זוגות בצבא.

"הפרוייקט הזה של 'אשת חיל' פשוט מציל ונותן חיזוק ותמיכה למשפחות וזוגות שהתחתנו בשירות הצבאי" אומר הרב פרץ איינהורן, "הכנסים האלה ממוקדים מאוד לכמה שעות של הטענת מצברים לתקופה הבאה. זה כ"כ משמעותי עבור כל זוג, ביחס בין איש לאשתו, בטהרת הבית, בדרך בה חיים את השליחות. פשוט מרגש לראות את הזוגות הנפלאים האלה, את הנשים הלוחמות, שנמצאות בבית יום יום ונותנות לנו, לעם ישראל, את הכוחות והיכולת להחזיק צבא חזק, צבא קדוש, פלאי פלאות!".
הכנס נערך במכון טל בירושלים, נרתמו אליו כלל עובדי העמותה ומתנדבים נוספים.
"ההבנה שהדור מתחיל להכיר את המציאות בה החיילים הנשואים במהלך השירות הם כבר לא בודדים, הם מאות, נותנת כוחות רבים. הידיעה כי יש מי שנותן ליווי לנשות החיילים וזמין להתייעצויות בכל נושא כל הזמן היא משמעותית ונותנת סיפוק ענק" כך אומרת ליאת דיאמונד, רכזת הנשים של צל"ש ואשת קבע ותיקה בעצמה, "הרוח הגדולה שאנו משתדלים להוסיף לזוגות, לבתים הללו ומשם הם יוצאים לשליחות הגדולה שלהם למען עמ"י היא מדהימה".

בשיחה עם יוסף חיים ונעמי בן דוד, לוחם בשריון וסטודנטית, הם אמרו לנו "הגענו, הרגשנו הרגשה מיוחדת, הרגשה שכל מי שסביבנו הוא ממש שותף איתנו לשליחות! פתאום לראות שיש עוד הרבה זוגות כמונו שבכל יום ראשון אומרים שלום לאישה ולתינוקת עד יום חמישי, במקרה הטוב, לפעמים גם עד שבוע אח"כ, או בתקופת הקורנה גם ל40 יום אח"כ. בכנס הזה צל"ש מגיעים ונותנים לנו כוחות, כוחות לאישה ולבעל לעוד שבוע בצבא, כוחות לתת מאה אחוז בשתי החזיתות. תודה רבה!"

צילום: דוד וייל

גלריית תמונות מיוחדת מהכנס מצורפת: