פרס "גיבורי כח" לאנשי מופת בתורה יינתן הערב (חמישי) לרב פרץ איינהורן יו"ר ומייסד עמותת צל"ש במהלך כנס "אתחלתא" שמתקיים בבנייני האומה בירושלים. הפרס יינתן על ידי רבני "תורת הארץ הטובה" במעמד אלפים.

הרב איינהורן הקים את עמותת צל"ש (צבא לשם שמיים) לפני כעשור, במטרה לשנות את התפיסה הציבורית שתקופת הצבא היא תקופה של ירידה רוחנית, אל הבנה מחודשת שתקופת השירות הצבאי היא הזדמנות גדולה לצמוח מבחינה רוחנית מתוך שליחות, מקצועיות וחיבור עמוק יותר לתורה.

עד היום הספיקה העמותה ללוות עשרות אלפי חיילים ומאות נשות סדירים ואנשי קבע. צל"ש מעודדת את החיילים ללמוד בחבורות וזכתה לקיים עד היום 4,500 סיומי מסכתות ואלפי שיעורים וכנסים לחיילים וזוגות בצבא, מתוך מטרה לחזק אותם בשירותם הצבאי ולהפוך אותם למשרתים טובים יותר.

הרב פרץ איינהורן, יו"ר ומייסד עמותת צל"ש אמר במעמד קבלת הפרס "זכיתי להקים את עמותת צל"ש מתוך היכרות עמוקה עם העשייה הצבאית, כלוחם, כמפקד וכקצין.

המשימה העיקרית שלנו היא להשתדל להתחבר לכמה שיותר חיילים, ולתת להם את האפשרות להיות מחוברים ללימוד תורה שמחזק את המוטיבציה והכוחות שלהם להמשיך ולפעול בצבא. לשמחתי, משנה לשנה היקף הפעילות רק מתרחב ומעמיק עוד יותר. אנחנו הפכנו את המשוואה הישנה שבה לכאורה חייל מוכרח לרדת ברמה הרוחנית בצבא, ובמקומה הכנסנו משוואה חדשה שבה אנחנו אומרים לכל חייל – יש לך אפשרות לגדול רוחנית בכדי להיות חייל הפועל במקצועיות מתוך שליחות גדולה. אני מודה מעומק הלב לרבני הארגון על הענקת הפרס".

נחשון פופוביץ', מנכ"ל עמותת צל"ש: "הענקת הפרס היא חותמת ציבורית להשפעה הגדולה שיש לעמותה על אלפי חיילים ומאות זוגות נשואים בצבא. זוהי נקודת פתיחה מיוחדת להתחיל ממנה את ההכנות לאירועי העשור של צל"ש".